Küçükyalı Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi

Küçükyalı Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi Televizyon ve uydu tamirleri artık herkesin sorunu haline gelmiştir. Televizyonla ve çanakla ilgili çeşitli sorunlar yaşamak normaldir. Bu sorunların genelde farklı çözümleri vardır. Evinizde yeni nesil televizyonlardan varsa büyük ihtimalle bunlar dâhili uydu alıcısı içerir. Yani dışardan bir cihaz bağlamanıza gerek kalmaz televizyonun içerisinde bulunur. Harici uydu alıcısı ise televizyona dışarıdan bağlanır. Bu harici uydu alıcılarında kablonun gevşemesi gibi sıkıntılardan ötürü görüntü gidebilir ve televizyonda sinyal yok uyarısı verilir. Öncelikle kabloların tam olarak takılı olduğundan emin olun. Kablolarınız tam olarak takılıysa ve sinyal yok sorunu devam ediyorsa problemin kaynağı farklıdır.

0216 483 42 42

Televizyonda Sinyal Yok Probleminin Çözümü

Servis212.com

Televizyonda ki sinyal yok uyarısı için harici uydu alıcısının bağlantılarını kontrol ettikten sonra televizyonu tekrar açın. Eğer ekranda güç yüklenmesi gibi bir uyarı gelirse muhtemelen çanak anten ve eviniz hattında elektrik kaçağı oluşmuştur. Bu kaçaklar değerlendirirken merkezi çanak sistemi mi yoksa bireysel çanak sistemi mi kurulu olduğuna bakmak gerekir. Eğer bireysel çanak sistemi varsa her türlü parça size aittir ve kaçak tespit edilerek değiştirmek yeterli gelecektir. Ancak merkezi sitemde uydu santralinden gelen kabloda kaçak olabilir ya da sizin evinizden uydu santraline giden kabloda kaçak oluşmuş olabilir.

Uyduda Kanal Yok Uyarısı

Uyduda hiçbir kanalın çekmediğine dair bir uyarı geliyorsa çanak anten tesisatıyla ilgili bir problem yaşanıyordur. Çanak antenin yönünde sapma olabilir, kablonuz arıza yapmış olabilir, lnb ile ilgili arıza yaşanıyor olabilir ya da daha düşük bir ihtimalle uydu cihazınız bozulmuş olabilir. Bu durumların hepsi göz önüne alınarak kontrol edilmeli ve sorunun kaynağı bulunmalı ve sorunun çözümü sağlanmalıdır.

Küçükyalı Receiver Tamiri,
Hd Uydu Tamircisi Küçükyalı,
Küçükyalı Hd Uydu Servisi,
Küçükyalı uyducusu,
Küçükyalı uyducuları,
Küçükyalı Tv Montaj,
Küçükyalı Tv Canak Montaj,
Küçükyalı Tv Kurulumu,
Küçükyalı merkezde uyducu,
Küçükyalı Dijital Anten Kurulumu,
Küçükyalı Görüntülü Uydu Ayarlama,
Küçükyalı Sinyal Yok Sorunu,
Küçükyalı hd uydu anteni ayarı,
Küçükyalı Hd Uydu Anteni Ayarları,
Küçükyalı Amstrad Uydu Anten Servisi,
Arçelik Uydu Anten Servisi

Servis212.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir