Güngören Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi

Güngören Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi Televizyonun her evde bulunduğu bu devirde hemen hemen herkesin televizyonuyla ya da uydusuyla alakalı bir sorunla karşı karşıya gelmiştir. Televizyonda ve çanak antende birçok sebebe bağlı olarak sıkıntı yaşanabilir. Çanak tesisatında meydana gelen problemler, harici uydu alıcısının kablosunun gevşemesi, çanak sisteminde elektrik kaçağının olması, kabloların zarar görmesi gibi birçok problem meydana gelebilir. Bu durumların hepsi sinyalin gitmesine ve televizyon izleyememenize sebep olur.

0212 474 0034

Televizyonda Sinyal Yok Uyarısı Nasıl Düzeltilir?

Televizyonu açtığınızda siyah ekran üzerinde sinyal yok yazısı beliriyorsa bunun birkaç nedeni olabilir. Öncelikle sizin yapmanız gereken kontroller vardır. Harici uydu alıcıları televizyona dışarıdan takılan ekstra cihazlardır ve HDMI gibi bir bağlantı kablosu ile bağlanırlar. Bazı yeni nesil televizyonlarda ise uydu alıcısı dâhilidir. Yani televizyonun içerisine dahil olarak bulunur. Harici uydu alıcısı kullanan kişilerin mutlaka kabloların bağlantılarını kontrol etmesi gerekir. Böylece gevşemeden ya da kablo çıkmasından kaynaklı bir problem olmadığına kanaat getirilir.

Servis212.com

Uydu Kanallarında Sinyal Yok Uyarısı

Uydu kanallarında sinyal olmaması demek uydu tesisatında bir problem olduğu anlamına gelir. Çanak antenin yönü kaymış olabilir ve kuvvetli sinyal almıyordur. LNB bozulmuş olabilir, kablo kopmuş ya da zarar görmüş olabilir bunun yanı sıra düşükte olsa uydu alıcınız arızalanmış olabilir. Kanalların tamamen gittiği durumlarda bu uydu tesisatının tamamını kontrol etmek gerekir. Bir diğer problemde televizyonun aşırı akım ya da güç benzeri bir uyarı vermesidir. Bu uyarının alınması demek çanak ile olan bağlantıda elektrik kaçağı olduğu anlamını taşır. Kaçak yapan noktanın tespit edilip kablonun değiştirilmesi gerekir. Ancak merkezi sistemse sorun sizden ya da onlardan size gelen kabloda elektrik kaçağı oluşmasıyla olabilir.

Güngören Receiver Tamiri,
Hd Uydu Tamircisi Güngören,
Güngören Hd Uydu Servisi,
Güngören uyducusu,
Güngören uyducuları,
Güngören Tv Montaj,
Güngören Tv Canak Montaj,
Güngören Tv Kurulumu,
Güngören merkezde uyducu,
Güngören Dijital Anten Kurulumu,
Güngören Görüntülü Uydu Ayarlama,
Güngören Sinyal Yok Sorunu,
Güngören hd uydu anteni ayarı,
Güngören Hd Uydu Anteni Ayarları,
Güngören Amstrad Uydu Anten Servisi,
Arçelik Uydu Anten Servisi

 

Servis212.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir