Avcılar Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi

Avcılar Televizyon Tv Tamiri Uydu Çanak Anten Servisi Televizyon Türkiye’deki eğlence kültürünün önemli bir parçası olarak kabul edilen en eski kitle iletişim araçlarından bir tanesidir. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki kişilerin eksikliğini hemen hissedileceği televizyonların arızalanması pek çok kişi için oldukça önemli bir sorundur. Avcılar’da bulunan servisimiz, uzman kadrosu ve konuyla ilgili birikimiyle televizyona dair tüm arıza durumlarını itinayla çözmektedir.

0212 474 0034

Televizyonun Arızalandığı Nasıl Anlaşılır?

Televizyonlarda çıkış devreleri bulunur. Bu devrelerin sayısı dörttür. İlki ses çıkışı ikincisi yatay saptırma çıkışı üçüncüsü video çıkışı ve sonuncusu da dikey saptırma çıkışı olan bu devrelerin ses çıkışı hariç tamamı görüntüyle ilgilidir. Bu bilgi referans alındığında televizyonlarda ortaya çıkan pek çok arızanın ekranda gözlemleyebileceğimiz farklılaşmalar, beliren şekiller ya da kaymalar sayesinde tespit edilebileceğinden söz edilebilir. Televizyon tamiri uzman ellerde oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Televizyon komplike bir cihaz değildir. Fakat bu cihaza hakim olmayan deneyimsiz birinin tamir girişimi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmasına hatta cihazın kaybına neden olacaktır. Servisimiz televizyon tamirinin yanında uydu ve çanak anten seçimlerinizde ve kurulumlarınızda da yanınızdadır.

Servis212.com

Televizyonun Arızası Nasıl Tespit Edilir?

Düşey ve taramaların olması gerekenden farklı olmadığı durumlarda, resim tüpüne 18 ile 20 kv arasında bir gerilim aktarıldığı takdirde ekran aydınlık görünüyorsa raster var demektir. Bu sayede arızanın neyden kaynaklandığına dair tespitte bulunulurken sesin ve resmin rastera hangi kaynak aracılığıyla iletildiği oldukça kolay bir biçimde bulunur. Bu yöntem sayesinde arıza yapan parça kolayca tespit edilebileceğinden ötürü televizyondaki arızanın giderilmesi işlemine hiç vakit kaybetmeden başlanabilir. Arızanın giderilmesi için parçalardan bir ya da birkaç tanesinin değiştirilmesine gerek duyulması halinde arızanın giderilmesi işlemi için ihtiyaç duyulan süre parçanın kolay ulaşılabilirlik düzeyine göre değişebilir.

Avcılar Receiver Tamiri,
Hd Uydu Tamircisi Avcılar,
Avcılar Hd Uydu Servisi,
Avcılar uyducusu,
Avcılar uyducuları,
Avcılar Tv Montaj,
Avcılar Tv Canak Montaj,
Avcılar Tv Kurulumu,
Avcılar merkezde uyducu,
Avcılar Dijital Anten Kurulumu,
Avcılar Görüntülü Uydu Ayarlama,
Avcılar Sinyal Yok Sorunu,
Avcılar hd uydu anteni ayarı,
Avcılar Hd Uydu Anteni Ayarları,
Avcılar Amstrad Uydu Anten Servisi,
Arçelik Uydu Anten Servisi

Servis212.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir